Menu

Gry Android

Gry Android

Gry Android, system android wszedł na rynek w 2008 roku, a z jego powstaniem pojawiły się również gry. W tej chwili android jest najpopularniejszym systemem urządzeń mobilnych na świecie na który stworzono już około 1,5 miliona aplikacji, a w tym gier android.  Gry Android były na porządku dziennym już w telefonach starej generacji. Z tą różnicą, że wtedy mieliśmy zainstalowane tylko kilka gier od producenta, a znalezienie innych na dany sprzęt było nader ciężkie bez dostępu do Internetu. Obecnie, z dostępem do Wi-Fi w naszych smartfonach instalacja nie jest problemem, a ogranicza nas jedynie pamięć urządzeń.

Gry Android, podział :

Pierwszym podziałem w grach android, jeśli chodzi jest rodzaj płatności w jaki są obsługiwane. Zdecydowana większość gier na platformie jest bezpłatna, a jedynym źródłem dochodów ich twórców są wyświetlane reklamy. Aczkolwiek, nawet w bezpłatnych grach mogą występować mikropłatności. Skończyły Ci się życia? Na Twojej wirtualnej farmie doszło do zmiany klimatu, przez co wszystkie roślinki Ci uschły? Właśnie w takiej chwili prawdopodobnie otrzymasz propozycję zapłacenia paru złotych za ulepszenie rozgrywki.

Oczywiście istnieją również takie aplikacje, które wymagają uiszczenia danej sumy, aby móc w nie zagrać. Kwota do zapłacenia nie jest wygórowana i najczęściej wynosi mniej niż 10 zł. Tylko za oryginalne, bardziej wymagające gry, które w swojej pierwotnej wersji były przeznaczone na komputery trzeba zapłacić więcej np. Minecraft, Grand Theft Auto: Vice City. Istnieją również płatne, ulepszone wersje darmowych gier. Na przykład Quizwanie Premium, za które trzeba zapłacić 8,30 zł oferuje nam dodatkowo brak reklam, możliwość sprawdzenia swoich statystyk oraz dodatkowe opcje personalizacji profilu gracza.

Praktycznie przez cały okres istnienia gier android najbardziej popularne były proste, darmowe gry, które mimo braku obszernej budowy mogą zapewnić nam kilkadziesiąt godzin rozrywki. Najczęściej polegają one na zdobywaniu punktów, bądź przechodzeniu kolejnych plansz. Ich fenomen polega na tym, że gracze czują potrzebę stałego poprawiania swoich wyników, dzięki czemu są bardzo wciągające, a nawet mogą uzależnić. W 2015 hitem wśród takich gier była Piano Tiles, która polega na trafianiu w szybko przelatujące przez ekran czarne płytki fortepianu na podobnej zasadzie co w Guitar Hero.

Innym popularnym typem gier są MMO, które najczęściej są strategiami i polegają na budowaniu swojego fortu lub imperium. Zasadą jest, że czym więcej stażu w nich mamy tym lepsi jesteśmy, a jeśli nie mamy czasu to zawsze możemy skorzystać z mikropłatności, przez co właśnie ten typ gier jest najbardziej dochodowy. Klasykiem tego gatunku jest Clash of Clans, które pobrało już ponad 100 milionów osób.

Zróżnicowanie możliwości wirtualnej rozrywki na Androidzie jest bardzo wielkie i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mózgowcy mogą znaleźć różnorakie quizy i zagadki, osoby poszukujące mocnych doznań znajdą gry akcji, a szukający przygód mogą pobrać jakąś grę fabularną. Nawigację po Google Play ułatwia podział gier na kategorie.