Menu

Castle Clash

Castle Clash Graj za darmo

Długo szukaliśmy ciekawej gry strategicznej na androida w klimatach fantasy, przy której moglibyście spędzać swoje wolne chwile. Castle Clash to jedna z najmocniejszych pozycji, oferująca dość łatwe intuicyjne sterowanie, baśniowe klimaty i wiele ciekawych elementów rozgrywki. A wszystko w darmowej odsłonie.

Castle Clash  swoją nazwą i logiem jakie przedstawili producenci  przywodzi na myśl bajkowe, baśniowe światy, w których rządzą wszechobecna magia, najdziwniejsze mityczne stwory i epickie klimaty. Czasami nie możemy w pełni odczuć epickości, z uwagi na niską rozdzielczość ekranu w telefonie jaki używamy.

W grze Castle Clash ogólnie rzecz biorąc chodzi o powiększanie naszego unikalnego imperium, gdzie odkrywamy nowe technologie,  rekrutujemy swoich żołnierzy, budujemy coraz to nowsze typy konstrukcji. Najważniejszą rzeczą oczywiście jest wydobywanie surowców jakimi jest mana i złoto. Jako iż jest to gra darmowa, musiała niestety się  pojawić waluta premium jaką są diamenty. Te z kolei możemy kupować w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu w grze. Diamenty możemy również zdobyć promując grę Castle Clash innym użytkownikom. które możemy kupować za rzeczywiste pieniądze lub otrzymywać w zamian za pomoc w promowaniu gry.

Ogromną zaletą gry Castle Clash jest to, iż rozwijanie naszego imperium nigdy się nie kończy i możemy je rozbudowywać bez ograniczeń. Gra jest typem never ending story”(niekończąca się opowieść) w której musimy walczyć z innymi graczami, aby uchronić swoje imperium przed zniszczeniem. Możemy również podbijać osady innych graczy co dodatkowo pomoże nam rozwinąć swoje imperium. Mechanizmy walki są naszym zdaniem są nieco skomplikowane.  Wszystkim grupom musimy wojowników musimy wydawać oddzielne polecenia co jest nieco utrudnione z uwagi na małe rozmiary niektórych ekranów. Podczas walki dobrze jest ustawić kamerę na największy „zoom” aby widoczność i precyzja była jak najlepsza. W sumie to ciężko jest stwierdzić jakimi prawami rządzi się mechanika pojedynków. Każdy na pewno zda sobie sprawę iż dużo łatwiej jest się bronić niż atakować, a co za tym idzie nasze ataki są trudniejsze. Czasami warto jest również zainwestować trochę surowców w dodatkowe mechanizmy obronne, jakimi są wieże obronne.Castle Clash - graczom.pl

 

 

Elementy Graficzne w grze Castle Clash są dość przyjemne dla odbiorcy, utrzymana są w baśniowych realiach, a klimatem przypominają ciekawe produkcje fantasy.  Naszym skromnym zdaniem jest do dobre rozwiązanie w połączeniu z założeniami całej gry, co dodaje dodatkowego „smaczku” aby jeszcze chwilę pozostać przy rozgrywce. Oczywiście  większość elementów jak terenu jak i budowli jest wykonana starannie.

Castle Clash to popularna, ciekawa i wciągająca pozycja,  która w dość sporym stopniu oparta jest na mikropłatnościach. Jest to jednak do wybaczenia ze względu na darmową wersje gry. Wierzymy, że gra zapewni sporo przyjemnej zabawy.  A przynajmniej do momentu kiedy „bogatsi” gracze nie podbiją naszego królestwa.