Menu

Empire Four Kingdoms

Empire Four Kingdoms, kultowa strategia prosto na twój telefon.

Empire Four Kingdoms to strategia czasu rzeczywistego, dzięki której poznasz tajniki rozwoju wielkiego królestwa. Gra dostępna jest w darmowej wersji na telefony z systemem android. Empire Four kingdoms, daje możliwość zakupów wewnątrz aplikacji co może nieco deprymować niektórych graczy,  lecz nie powinno to przeszkadzać w rozgrywce, gdyż nie jest to typowa gra typu pay for win. W sklepie za prawdziwe pieniądze możesz kupić rubiny, które są specjalną walutą używaną do wielu różnych rzeczy. Oczywiście rubiny możesz również zdobywać wykonując niektóre zadania, dlatego ich zakup nie jest koniecznością .

Empire Four Kingdoms, początki w grze :

Twoim celem w grze empire four kingdoms będzie sprawowanie pieczołowitej władzy nad przynależnymi ci krainami. Musisz wykazać się nie lada zdolnościami, aby zostać jednym z najpotężniejszych królów ziem czterech królestw. Aby to osiągnąć niezbędny będzie rozwój twojego królestwa i walka o zasoby, honor oraz chwałę z władcami sąsiadujących krain. Rozgrywkę rozpoczniesz od wybudowania struktur pozwalających produkować niezbędne surowce (drewno, kamienie, złoto, jedzenie) potrzebne do dalszego rozwoju twojego królestwa. Poszczególne surowce zbierane są w odpowiednich budynkach natomiast złoto będziesz mógł pozyskiwać jedynie poprzez zbieranie podatków od swoich podwładnych.

Zbieranie złota w podatkach, jest nieco skomplikowanym systemem, a wygląda to mniej więcej tak: Wznosisz budowle mieszkalne aby rozwijać liczebność swoich podwładnych, budynki te dają miejsce twoim ludziom, ale niestety mają negatywny wpływ na ich zadowolenie. Mieszkańcy mogą wydobywać surowce i stawiać budynki dużo szybciej jeśli ich zadowolenie jest na wysokim poziomie, a przeludnienie może spowodować spadek ich produktywności. Dlatego podczas rozwijania królestwa, staraj się pamiętać o stawianiu budynków dekoracyjnych, które podniosą poziom zadowolenia mieszkańców twojej osady, a co za tym idzie będziesz mógł zwiększyć ich liczebność. Po tym jak zbalansujesz wszystkie części składowe produktywność, liczebność i zadowolenie dopiero wtedy będziesz mógł wysłać poborce podatkowego aby zbierał złoto w twoim imieniu.

empire four kingdoms

Rozgrywka w Empire Four Kingdoms:

Prawdziwa rozgrywa w świecie gry Empire Four Kingdoms, zaczyna się podczas bitew z innymi władcami rozległych terytoriów. Kiedy spojrzysz na mapę, twoim oczom ukarze się ogromne połacie terenu z  dużą ilością innych graczy, którzy czekają na podbicie twoich terenów. Jednakże nie panikuj, rozpoczynając rozgrywkę w empire four kingdoms, będziesz miał do dyspozycji dość sporo czasu podczas którego będziesz niewrażliwy na ataki innych graczy. Wykorzystaj ten okres jak najlepiej aby rozwinąć swoje królestwo i z rekrutować jak największą armię. Dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiednich sojuszy, które w razie najazdów innych graczy będą mogli pomóc ci w trudnych chwilach. Kiedy będziesz chciał zaatakować inne królestwo, postaraj się najpierw wysłać szpiega w jego rejony, aby dowiedzieć się ile posiada surowców, jaka jest liczebność armii przeciwnika, oraz ogólny zarys ekonomi. Dzięki misjom szpiegowskim możesz również sabotować inne królestwa poprzez podpalanie budynków przeciwnika.

Kiedy już wykonasz mokrą robotę, możesz wybrać sposób w jaki zaatakujesz przeciwnika, pamiętaj jednak, że kiedy atakujesz inny sojusz, silniejsi członkowie mogą przyjść na pomoc królestwu które chcesz zaatakować, dlatego twoje ataki powinieneś planować bardzo dokładnie. Kolejnym powodem dla którego warto zawierać sojusze, jest obrona twojego królestwa przed losowymi atakami innych graczy, jeśli twoje przymierze jest silne, żaden z graczy nie ośmieli się ciebie atakować. Podczas rozgrywki dostępne są również losowe misje, które znajdziesz poza granicami swojego królestwa. Są one bardzo przydatne i staraj się w nich uczestniczyć jak najczęściej.