Menu

Forge of Empires Android

Forge of Empires Android, epicka gra strategiczna prosto na twój telefon.

Forge of Empires Android to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez InnoGames, twórców jakże popularnej gry o nazwie Plemiona 1 i 2. Beta FoE została wypuszczona na rynek siedemnastego kwietnia 2012, a w roku 2014 świat poznał wersję gry na systemy iOs. Forge of Empires pozwala graczom na budowanie własnych miast, rozpoczynając od osady prosto z ery kamienia łupanego,  poprzez kolejne epoki w dziejach ludzkości, kończąc na czasach nowożytnych. Forge of empires to ciekawa propozycja dla wszystkich lubiących rozbudowywać swoje osady od zera do prawdziwych imperialnych mocarstw.

Rozgrywka w Forge of Empires Android.

Przygodę w FoE tak jak większości gier strategicznych rozpoczynamy od przejęcia kontroli nad kawałkiem ziemi na której zaczniesz rozwijać swoją wioskę. Samouczek dostępny podczas rozpoczynania przygody, pomoże ci zapoznać się z mechaniką gry, przeznaczeniem poszczególnych budowli,  zasadami prowadzenia własnej osady oraz drzewka rozwoju.  Podczas rozgrywki gracz ma możliwość wznoszenia różnego rodzaju budowli, które pomogą w rozwoju miasta. Budynki mieszkalne takie jak chaty, domy dostarczają ludności potrzebnej do rozwoju twojego miasta, są oni także budowniczymi wykonującymi przeróżne konstrukcje. Budynki dekoracyjne i kulturowe podnoszą zadowolenie u mieszkańców co pozytywnie wpływa na ich produktywność, natomiast niskie zadowolenie obniża ich zapał do pracy. Dlatego ważne jest aby utrzymywać zadowolenie swoich ludzi na optymalnym poziomie.

Forge of Empires Android

Forge of Empires to także prowadzenie wojen, aby rekrutować żołnierzy niezbędne będzie wznoszenie budowli wojskowych. Armia służy nie tylko do walki, dzięki niej możesz także zbierać haracz od mieszkańców wiosek kierowanych przez komputer, a także grabić miasta innych graczy. W grze FoE dostępne są też budynki produkcyjne generujące wartościowe zasoby potrzebne do rozwoju twojego imperium. Jednak potrzebują one szczególnej uwagi gdyż gracz odpowiedzialny jest za zbieranie poszczególnych surowców, ponieważ nie zebrane w porę mogą paść łupem wojsk innych graczy. Ważne jest także aby pamiętać o tym, że każdy budynek aby poprawnie funkcjonował musi mieć drogowe połączenie z ratuszem.

Punkty forge są jedynymi surowcami, których gracz nie ma obowiązku zbierać, ponieważ dzieje się to automatycznie. Wykorzystywane są one przy rozwoju technologicznym i do pracy nad badaniami. Koszt poszczególnych odkryć uzależniony jest od postępu technologicznego jaki posiadasz i jakie umiejętności chcesz poznać. Przeważnie odkrycie poszczególnych technologii kosztuje nie więcej niż 5 punktów w początkowych stadiach rozgrywki, a w miarę rozwoju drzewka technologicznego postępu, coraz więcej nowych technologii będzie do odkrycia. Drzewko badań to jedna z unikalnych funkcji w grze Forge of Empires Android. Im twój postęp jest większy tym więcej czasu i kosztów będziesz musiał poświęcić na kolejne badania.

Forge of Empires Android, diamenty najlepszym przyjacielem.

Diamenty w grze FoE pełnią funkcję waluty premium, można je kupić za prawdziwe pieniądze korzystając z płatności online. Można je również zdobyć wykonując poszczególne zadania dostępne w grze. Diamenty mogą być użyte na wiele sposobów, a jednym z nich jest możliwość natychmiastowego odblokowania interesujących technologii bez konieczności oczekiwania na jego zakończenie. Mogą być również używane do podwojenia produktywności w budynkach mieszkalnych i produkcyjnych. Diamenty można wykorzystać do natychmiastowego odkrywania prowincji twojego miasta, odblokowywania slotów w budynkach wojskowych, bądź też do natychmiastowego zakończenia treningu. Diamentów możesz również użyć do leczenia jednostek, a także do ich wskrzeszania po śmierci. To tylko część możliwości wykorzystania diamentów w grze Forge of Empires Android, a w trakcie rozwoju rozgrywki z pewnością poznasz ich znacznie więcej.