Menu

Armored Warfare

Stan do walki za sterami nowoczesnych czołgów w Armored Warfare.

Armored Warfare przez wielu uważana jest za poważną i zdobywającą wciąż nowe rzesze fanów konkurencję dla obecnej na rynku od kilku lat gry World of Tanks. Realia gry odpowiadają czasom współczesnym, dzięki czemu gracz ma dostęp do nowoczesnych czołgów oraz pojazdów opancerzonych. Twórcy gry położyli nacisk głównie na dynamikę rozgrywki, a nie jak w podobnych tego typu grach się nieraz zdarzało na realizm, dzięki czemu gracze otrzymali dobrze prosperującą zręcznościówkę MMO.

Rozgrywka w Armored Warfare

Mimo tego, że gra skoncentrowana jest w znacznym stopniu na starciach wieloosobowych, istnieje możliwość wzięcia udziału w samotnej kampanii, czy też jak kto woli w trybie kooperacji z przyjaciółmi. Pomimo nacisku na zręcznościowy charakter rozgrywki, twórcy Armored Warfare zadbali o to, aby prowadzenie każdego z dostępnych dla graczy pojazdów, różniło się od siebie. Czas pomiędzy starciami gracze poświęcają na udoskonalaniu posiadanych pojazdów, po przez ulepszenia i modyfikacje sprzętu. Szeroka gama dostępnych ulepszeń pozwala dostosować maszynę do własnego unikalnego stylu gry każdego z graczy.

Dark Era PL

Świat Gry Armored Warfare

W Armored Warfare producenci wykorzystali dobrze znany graczom (choćby z gier tj. Far Cry czy Crysis) silnik graficzny CryEngine, dzięki któremu gra oferuje wysoki poziom detali. Ponadto silnik ten umożliwił wprowadzenie pól bitewnych, na których gracz może zniszczyć praktycznie każdy z widocznych elementów.

Jedną z głównych różnic dających przewagę grze nad swoim pierwowzorem (WoT), niewątpliwie jest szata graficzna. Zmiany możemy również zauważyć w sterując artyleria przeciwpancerną. Mapę obserwujemy nie z góry jak było w przypadku World of Tanks, a pod kątem. Do gry został również wprowadzony znacznik ostrzegający załogę czołgu o tym, że artyleria właśnie do nas celuje. Kolejnym elementem dającym przewagę na starszym bratem jest sposób i ścieżka rozwoju załogi naszego pojazdu. Oprócz przypisanych do załogi żołnierzy, mamy także dowódców, których możemy przesadzać pomiędzy pojazdami, rozwijać im umiejętności i cztery współczynniki – cechy przywódcze, percepcję, determinację i kompetencję. Do gry wprowadzone zostały również zasłony dymne.