Menu

Dark Era

Dark Era to kolejna rewelacyjna gra MMORPG .

W Dark Era przewodnim motywem są podróże w czasie i co za tym idzie odwiedzanie różnych okresów z historii ludzkości. Gracz wciela się w zagubionego w czasie bohatera, który musi ratować innych zagubionych w czasoprzestrzeni, a przy tym zdobywać unikatowe artefakty i zmierzyć się z niezliczoną ilością przerażających fantomów zagrażających istnieniu naszego wymiaru. Jednocześnie nasz bohater cały czas szuka też sposobu, aby powrócić do swojej linii czasowej.

Dark Era jest niezwykle rozbudowaną grą MMO, której przewodni motyw jakim są podróże w czasie został doskonale przedstawiony i dopracowany przez twórców.

Dark Era jak na grę MMO przystało posiada dobrze rozbudowaną fabułę, ale również dobrze dopracowany silnik graficzny, dzięki któremu walka z przeciwnikami sprawia ogromną przyjemność, a exploracja dostępnego w grze świata dostarcza wspaniałej rozrywki na wiele godzin.

Rozwijaj swojego bohatera

W Dark Era mamy do wyboru jedną z trzech klas. Berserker będący ekspertem w walce w zwarciu, używający w bitwach ogromnego, dwuręcznego miecza. Berserkerzy stają do walki w pierwszej lini i trwają w niej aż do końca, używając zdolności, takich jak trzęsienie ziemi czy wyskok połączony z uderzeniem z nad głowy. Kolejną dostępną klasą do wyboru są Assassini będący zwinnymi i śmiercionośnymi wojownikami wykorzystujący swoją szybkość i zwinność, by nie wychodząc z cienia mogli błyskawicznie zaatakować wroga pokonując go jednym ciosem. Ostatnią z dostępnych klas jest Wizard, którego umiejętności opierają się na niszczących siłach pięciu żywiołów.

Rzeczą niemalże oczywistą jest fakt, że każdą z wyżej wymienionych klas gra sie w inny, specyficzny dla niej sposób. Najbardziej odczuwalne jest to na wysokich poziomach doświadczenia, czyli w momencie gdy mamy dostęp do większości z posiadanych umiejętności. Każdy rodzaj bohatera posiada własny specyficzny dla niego ekwipunek, który udoskonalamy wraz z rozwojem postaci oraz własnego unikalnego pomocnika jaki jest bestia bojowa, która nieraz może przeważyć szale bitwy na nasza korzyść.

Dark Era PLPodróże w czasie i przestrzeni kosmicznej

Dark Era jest grą, w której niewątpliwie największą frajdę dla gracza sprawia podróż po różnych historycznych epokach. Bazą wypadowa naszych wypraw jest niezwykłe miasto zawieszone w czasie i przestrzeni. Wraz z rozwojem fabuły będziemy mieli okazje znaleźć się zarówno w czasach świetności Imperium Rzymskiego, jak i odbyć spacer po Marsie, cofnąć się do czasów Joanny D’Arc czy choćby Robin Hood’a, jak również zobaczyć czasy rozkwitu cywilizacji starożytnych Chin oraz ujrzeć na własne oczy brytów za czasów Króla Artura.

Każda ze wspomnianych wcześniej epok zawiera charakterystyczną dla danego obszaru szate graficzną, ale nie tylko. Wraz ze zmiana epoki pojawiają się nowi przeciwnicy oraz nowe przygody. Bogacie rozbudowany wątek fabularny oraz szata graficzna to niejedyne atuty opisywanej produkcji. Warto zwrócić uwage, na fakt że autorzy włożyli wiele pracy w rozbudowanie elementów dodatkowych, takich jak możliwość uprawy własnej farmy, plądrowanie siedlisk dzikich besti w celu wzmocnienia własnej, czy choćby próba pokonania tytanów strzegących unikalnych artefaktów

 

To nie wszystko co Dark Era ma nam do zaoferowania

Do naszej dyspozycji jest ogrmona ilość ścieżek rozwoju i misji pobocznych, które mają na celu poprawienie jakości naszej broni oraz opancerzenia, np. po przez polowania na zagubione dusze, czy choćby próby odkrycia niemalże boskich mocy u swojego bohatera, co bezspośrednio wiąże się z otrzymaniem nowych zdolności. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wybrać się na potyczki z innymi graczami (także z innych serwerów!) czy zająć się ulepszaniem swojego ekwipunku zwiększając jego bojowe statystyki. Do swoistych smaczków gry zaliczyć można możliwość wzięcia ślubu z innym graczem. Wszystko to zapewni graczom wiele godzin doskonałej rozrywki fanom gier MMO osadzonym w futurystycznych klimatach i nie tylko im.