Menu

Minecraft

Pobierz Minecraft

Minecraft to przebojowa gra pozwalająca graczom na tworzenie własnych przedmiotów oraz wznoszenie przeróżnych budowli  w świecie osadzonym w baśniowych realich. Cała produkcja  to w gruncie rzeczy jeden wielki świat,  nieograniczający w żaden sposób swobody gracza.

Minecraft to produkcja stworzona przez niezależne studio Mojang AB. Gracze wcielają się w postać, która na początku zbiera kamienne bloki, a potem tworzy z nich różnego rodzaju konstrukcje. Cała gra nie ogranicza w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do automatycznie wygenerowanego  świata zbudowanego z trójwymiarowych bloków. Odkrywając świat zbieramy materiały z których następnie produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy –  broń, narzędzia i różnego rodzaju budowle. Świat Minecrafta zbudowany jest z kilku rodzajów bloków, który każdy posiada swoje specyficzne cechy.

Minecraft - graczom.pl

Minecraft – graczom.pl

Gra oferuje zabawę w trybie standardowym w którym możemy tworzyć kolejne konstrukcje bez żadnych problemów i nerwów oraz trybu przetrwania gdzie już nie jest tak łatwo. W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie jedynie gdy słońce świecie na niebie.  Podczas nocy natomiast z ukrycia wychodzą wszelkie potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i jedynie odpowiednie przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed porażką. Nasze działania mogą sięgać tak daleko jak pozwoli nam wyobraźnia, ponieważ świat gry jest nieograniczony i tworzy się automatycznie wraz z odkrywaniem nowych terenów. Dodatkowo, twórcy zadbali o udostępnienie trybu dla wielu graczy, w którym wznosimy konstrukcje wraz z innymi użytkownikami. Również w trybie dla wielu graczy, możliwości są nieograniczone.

Minecraft - graczom.pl

Minecraft – graczom.pl

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry stworzona została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy element świata zbudowany jest z dużych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów typu Atari, Commodore 64. Minecraft to ciekawa opcja dla fanów gier MMO, niczym nieograniczony świat i możliwość gry z przyjaciółmi, dają mnóstwo możliwości ciekawej rozgrywki oraz pozwoli przyjemnie spędzić czas.