Menu

Star Conflict

Star Conflict – kosmiczna wersja symulatora w stylu MMO

Czym jest Star Conflict?

Star Conflict jest kosmiczną wersją symulatora stworzoną w stylu gier MMO. Jest to pierwszy produkt studia Star Gem, będącego filią rosyjskiej firmy Gaijin Entertainment specjalisty od symulatorów. Miejsce i czas akcji to daleka przyszłość, a dokładniej 3000 lat po pierwszej ekspedycji kosmicznej ziemskich kolonistów. Walka o wpływy we wszechświecie rozgrywa się pomiędzy ogromnymi gwiezdnymi imperiami oraz gildiami najemników. Uwaga wszystkich skupiona jest na nowo odkrytym Sektorze 1337, gdzie znajdują się pozostałości po cywilizacji Prekursorów – antycznej rasie, która uległa zagładzie przez nieznany kataklizm. Ludzkość jak to ludzkość nie chce pozwolić, żeby artefakty pozostałe po obcej cywilizacji zalegały nieużywane w sektorze. Nie zważając na czające się tam zagrożenia, coraz większa liczba osób decyduję się na eksploracje niezbadanych obszarów sektora 1337, w celu odnalezienia licznie ukrytych tam skarbów i zyskania uznania i sławy w całej galaktyce. To właśnie gracze wcielają się w galaktycznych explorerów.

Kilka słów o samej grze.

Wyprawę zaczynamy od utworzenia postaci, gdzie do wyboru mamy jedną z sześciu humanoidalnych frakcji. Momentami Star Conflict do złudzenia podobny jest do klasyków gatunku jakim jest Wing Commander, różnicą natomiast jest uczestnictwo setek, a nawet tysięcy innych graczy, z którymi możemy się komunikować, działać w trybie współpracy, czy choćby rywalizować lub walczyć. Do dyspozycji mamy szeroką gammę uzbrojenia oraz duża ilość statków, zaczynając od małych, zwrotnych i szybkich myśliwców, kończąc na ogromnych krążownikach. Wraz z rozwojem postaci nasz pilot zyskuje nowe umiejętności, które później okażą się nieocenione w starciach z wrogimi jednostkami.

Dark Era PL

 

Plusy i minusy Star Conflict

Producenci tworząc grę nie skupili się w większym stopniu na oddaniu realizmu lotów w kosmosie, jednak poziom skomplikowania całości zdecydowanie przewyższa większość zręcznościowych strzelanek. Niewątpliwym minusem Star Conflict może się okazać brak trybu rozgrywki PvE, który może niekorzystnie wpłynąć na ilość czasu jaki gracze będą gotowi poświęcić na grę. Beta testy wystartowały dość dawno, bo aż w Lipcu 2012 roku. Opinie graczy są dość zróżnicowane. Producenci gry zapewniają, że będą się starać jak najczęściej dodawać nowe ulepszenia, bronie oraz rodzaje statków.