Menu

Wizard 101

Wizard 101, kilka słów o rozgrywce:

Wizard 101 jest książkowym przykładem  MMO RPG, grą przeznaczoną dla młodszych posiadaczy pecetów, jak i starszych graczy. Świetnie będą się w niej odnajdywać fani świata magii i mistycznych stworzeń. Gra została okrzykniętą, najlepszą grą rodzinną 2009 roku przez portal mmorpg.com. Z uwagi na swój charakter, w grze wcielamy się w młodego adepta jednej z siedmiu szkół magii takich jak szkoła lodu, ognia, wichury, mitu, życia, śmierci, harmonii. Wszystkie czary jakie mamy do dyspozycji widnieją pod postacią kart, które gromadząc w swoim ekwipunku, będziemy wykorzystywać do obrony świata Spirali przed czarnoksiężnikiem Malistrairem lub do walki z innymi graczami w trybie PvP.

Wizard 101 początek gry.

Całą zabawę w świecie Wizard 101 zaczynamy od stworzenia postaci. Następnie zostajemy niemalże od razu rzuceni w wir walki, bo jak się okazuje szkołę magii, do której nas skierowano zaatakował złowrogi czarnoksiężnik Malistair wraz ze swoimi smoczymi pomocnikami. Jako młody i niedoświadczony mag musimy stawić mu czoło, na szczęście z pomocą rusza nam sam dyrektor szkoły Ambrose. Twórcy gry Wizard 101 tym pomysłowym zabiegiem, starają się już na samym początku oswoić nas zasadami panującymi w świecie Spirali, a sama walka jest niczym innym jak widowiskowym samouczkiem. Po uporaniu się z przeciwnikiem otrzymamy pierwsze zadnia związane z główną fabuła gry, a pierwsze umiejętności nabędziemy w obronionym przez nas Wizard City wykonując powierzone nam zadania. Wykonując kolejne zadania awansujemy z nowicjusza na wyższe poziomy magicznej hierarchii, a coraz wyższy poziom doświadczenia, będzie otwierał nam drogę do coraz to nowych zadań czy też obszarów.  W Wizard 101 mamy szanse przemierzać wiele interesujących i ciekawie zaprezentowanych przez twórców, magicznych światów gry, które zostały zaprojektowana na wzór starożytnego Egiptu czy feudalnej Japonii.

 

Dark Era PL

 

Wizard 101, przeciwnicy, system walk.

W każdym z wyżej wymienionych światów przyjdzie się nam zmierzyć z niezliczoną liczbą przeciwników, a jest ich ponad 1000 rodzajów, wszyscy podzieleni na konkretne kategorie, takie jak bossowie, elitarni wrogowie oraz wiele innych. Każda z bitew rozgrywana jest w systemie turowym, co daję nam wystarczającą ilość czasu na wyprowadzenie przemyślanego i zarazem najlepszego ataku z dostępnych. Każdy z odbytych pojedynków jest dla nas źródłem punktów doświadczenia oraz szansą na zdobycie nowych przedmiotów do naszego ekwipunku. Walki możemy odbywać również w trybie PvP, do wyboru mamy kilka opcji starcia 1 na 1, drużyna przeciwko drużynie, lub też możemy się zmierzyć z przeciwnikami w magicznym turnieju, który będzie doskonałym sprawdzianem dla naszych umiejętności i czarów.

 

Wizard 101, co zrobić gry znudzi się nam się walka z potworami i zadnia?

Jeśli znudzi nas nieustająca walka z potworami lub innymi graczami, do dyspozycji mamy wiele innych ciekawych opcji na spędzenie czasu w świecie Spirali. Możemy zająć się hodowlą magicznych zwierzaków, które później będą nas wspierać w walkach, możemy zając się również dekoracją swojego zamku, natomiast dobrze rozbudowany system rzemiosła umożliwi nam samodzielne tworzenie nowych broni. Jeśli rzemieślnictwo będzie sprawiało nam trudności zawsze zostaje nam opcja wyruszenia na poszukiwanie ukrytych po całym świecie kupców, którzy do zaoferowania mają duża ilość niezwykłych przedmiotów. Jeśli żadne z powyższych zajęć nie przypadnie nam do gustu, zawsze pozostaje nam opcja wybrania się na ryby lub rozpoczęcia uprawy własnego ogródka.

Podsumowując, śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Wizard 101 jest wyśmienitą grą na rozpoczęcie przygody z grami MMO RPG przez młodszych graczy, uwagi choćby na poziom rozbudowania świata czy też na system rozgrywki. Dość szczegółowa szata graficzna i bajkowy klimat plus mnóstwo ciekawych przygód gwarantują wiele godzin wyśmienitej rozrywki.