Menu

GTA 2

Graj w GTA 2

Grand Theft Auto 2 to klasyka gier akcji, kontynuacja jakże popularnej serii jaką jest grand theft auto. Gra została wydana w październiku 1999 roku. Grę stworzyli Dma Design, dobrze znani w tej branży. Gra GTA 2 została wypuszczona na wiele platform video, takich jak Dreamcast, Game Boy Color, Play Station i oczywiście na PeCeta.

Rozgrywka Grand Theft Auto GTA 2

Akcja gry toczy się w bliskiej przyszłości w mieście zwanym Anywhere City, a zadaniem gracza jest zebranie ustalonej ilości złota, które pozwala odblokować kolejne dzielnice miasta i wykonywać kolejne misje. Złoto możemy zdobywać na wiele sposobów, a podstawowym z nich jest wykonywanie zadań dla  mafijnych bosów z trzech różnych gangów. Innymi sposobem jest wykonywanie różnego rodzaju przestępstw, na własną ręke. Mogą to być kradzieże pojazdów, morderstwa, pościgi policyjne w których jesteśmy ściganymi i wszelkiego rodzaju rozpierduchy.
Grą GTA 2 możemy również cieszyć się  w trybie gry dla wielu graczy i zmieżyć swoje siły w walce ze znajomymi.

Fabuła drugiej część serii Grand Theft Auto w odróżnieniu od pierwszej części została osadzona na jednym ogromnym oprzarze, podzielonym na 3 dzielnice zwane dystryktami. Każdy dystrykt,  jest opanowany przez inny gang i od nas zależy z którym będziemy współpracować.W rejonach opanowanych przez gangi oprócz zwykłych ludzi możemy spotkać gangsterów, broniących swoich barw. Była to nowość w świecie GTA gdyż pierwsza część nie dawała takich możliwości. Wykonując wszystkie zadania , otrzymujemy dodatkową i najtrudniejszą misję.Celem będzie zabicie wszystkich mafijnych bosów, którzy dowiedzieli się o braku lojalności, o tym że wykonujemy zadania dla każdego z nich i w zmowie postanawiają zabić głównego bohatera, którym jesteśmy my. Sprawa staje się jeszcze trudniejsza pod koniec trzeciego poziomu, gdyż  ludzie oburzeni postępującą przemocą i złem panującym na ulicach, również postanawiają zemścić się na głownym bohaterze. Świat GTA 2 oferuje nam również poboczne lokacje osadzone dookoła miasta, typu wysepki i doki. Służą one do zdobywania różnego rodzaju bonusów.
Nowością w drugiej części gry Grand Theft Auto są również służby chroniące miasto. Oprócz Policji, możemy być ścigani również przez jednostki SWAT, czy też agentów FBI, natomiast ostatecznymi służbami jakimi będą starać się zapewnić porządek w mieście jest Gwardia Narodowa.

GTA 2

GTA 2

Dźwięk oraz grafika Grand Theft Auto – GTA 2

Szata graficzna GTA już w momencie powstania gry, nie powolała na kolana. Jakość grafiki była dużo słabsza od innych produkcji powstających w tym okresie. Osadzenie widoku kamery jest kontynuacją zwyczaju przyjętego w pierwszej części Grand Theft Auto.Wszystko widzimy z góry, a efekt trójwymiarowości terenu jest bardzo znikomy, jest on oparty na szcześcianach, co nie ułatwiało swobodnego tworzenia map. Podobnie dzieje się z ludźmi, samochodami, jak i innymi pomniejszymi obiektami które z dzisiejszymi standardami niewiele mają wspólnego.

Muzyka w Grand Theft Auto została zimplementowana do gry pod postacią radiostacji, które możemy odsłuchiwać podczas jazdy przeróżnymi pojazdami. GTA 2 Oferuję nam 11 różnych radiostacji, po trzy związane z każdym z gangów, oraz dwie neutralne. Istnieje jeszcze dwunasta radiostacja dostępna w pojazdach służb porządkowych, czli samochodach policji, czołgach, itp. GTA 2 to ostatnia część serii do której ścieżka dzwiękowa była tworzona jedynie dla potrzeb gry.