Menu

Asta Online

Asta Online, wielkie beta testy rozpoczęte.

Asta Online tears and winds rozpoczęła swój podbój w krajach nieazjatyckich, dlatego też postanowiłem poświęcić trochę czasu i sprawdzić swoje siły w mistycznych klimatach świata Asta Online. Rozgrywka od samego początku oferuje bardzo ciekawą grafikę oraz wiele nowatorskich rozwiązań, których odkryciem podzielę się z tobą w dalszej części tej recenzji. Wielu może sądzić, że Asta Online to kolejna azjatycka produkcja nie wnosząca nic świeżego do świata gier, jednakże będą oni w błędzie. Od samego początku gra daje nam wiele interesujących rozwiązań i możliwości, dlatego też postaram się je przedstawić.

Unikalne widoki i egzotyczne potwory

Asta Online, rasy i klasy do wyboru.

W świecie Asta Online dostępnych jest wiele klas do wyboru, jednakże niektóre przypisane są do odpowiednich ras, dlatego rozgrywka niektórymi konfiguracjami nie będzie możliwa. Nie zmienia to jednak faktu, że liczba dostępnych konfiguracji postaci jest bardzo duża. Dla przykładu rasa demonic Oni może jedynie wybierać klasy tankujące i wojowników, nie sprawia to oczywiście żadnej trudności w rozgrywce, a nawet taki wariant ją wzbogaca. Czyż nie dziwne by było gdyby dobrze zbudowanych wojowników latali z różdżkami i rzucali zaklęcia ?? Jednakże nie odchodząc od tematu w mojej opinii najbardziej wszechstronną rasą w Asta Online tears and winds jest rasa ludzka. Ludzie jako jedyna rasa może wybierać z pośród wszystkich możliwych klas, dlatego też jest najwszechstronniejszym wyborem przy rozpoczynaniu rozgrywki. W grze Asta online oprócz ludzi i Demonic Oni, dostępne są jeszcze 3 inne rasy rasy.  Fox race, dragon race,tiger race.

 Asta Online

Asta Online. Rozgrywka i walka.

Lubię czasami przejść od razu do sedna, jeśli chodzi o walkę w Asta Online, nie oferuję ona nic tak bardzo wyjątkowego co mogło by powalić na kolana, jednakże jestem dość fleksyjnym graczem i potrafię wczuć się w klimat wielu gier. Oczywiście  zdarzają się gry gnioty w których rozgrywka jest męczarnią, jednakże Asta do takich pozycji na pewno nie należy. A wręcz przeciwnie w odróżnieniu od wielu nieudanych produkcji mmorpg, Asta Online oferuje klasyczny styl walki czyli klikasz tam gdzie chcesz podążyć, lub używasz klawiszy W S A D do poruszania się, proste, ale sprawdzone i skuteczne. Jeśli jesteś doświadczonym graczem MMORPG, rozgrywka w Asta nie powinna sprawić ci najmniejszych kłopotów.  Tabulator i lewy przycisk myszy pomoże wybrać potwory którymi będziesz kierował, obracaj kamerą za pomocą myszy, podnoś przedmioty używając F, skacz Spacją i tak dalej, wszystko znajdziesz w opcjach. Poruszanie się podczas walki jest łatwe i przyjemne, dlatego rozgrywka może przynieść wielu ciekawych doznań i miłych momentów.

Asta Online, levelowanie i misje.

Początki rozgrywki, kiedy jeszcze nie osiągniemy odpowiedniego poziomu bohatera, mogą być nieco nużące, jednakże nie można się poddawać, ponieważ w momencie osiągnięcia poziomu 10 nasz bohater zdobywa wiele ciekawych zdolności, dzięki którym zapominamy o chwilowej nudzie. Dzięki nowym umiejętnościom, zabijanie kolejnych potworów jak i poruszanie się po mapie staje się dużo bardziej zorganizowane, a co za tym idzie dużo szybsze. Asta Online oferuje wachlarz misji począwszy od zabijania potworów poprzez zbieranie przedmiotów, misje okazjonalne i wiele więcej. Asta online posiada ciekawy system odkrywania misji, kiedy dotrzesz do odpowiedniego miejsca na mapie, zostanie ono oznaczone kolorem żółtym. Misje okazjonalne mają różne fazy i ich wykonanie jest nieco dłuższe od zwykłych misji. Przykładowo podczas pierwszej fazy będziesz musiał zabić określoną liczbę potworów, a podczas kolejnych obronić dany teren a następnie zabić bossa. Po tym jak wszyscy zabiją okolicznościowego bossa, zostaniecie zapisani do rankingu w którym zobaczysz komu udało się zarobić najwięcej na właśnie wykonanej misji.