Menu

Dragon Age Inkwizycja, poznaj wspaniały świat Tedas – graczom.pl

 Dragon Age Inkwizycja

Dragon Age Inkwizycja to trzecia odsłona sagi cRPG stworzonej przez studio BioWare. Pod wpływem opinii fanów, niezadowolonych z wielu aspektów Dragon II, twórca postanowił upodobnić grę do pierwszej części cyklu. Jednocześnie zachowano pewne rozwiązania, które sprawdziły się w „dwójce”, nie zapominając przy tym o sporej garści nowości.

 

Dragon Age Inkwizycja ponownie zabiera gracza do świata Thedas, który po wydarzeniach z poprzednich dwóch odsłon pogrąża się w chaosie. Akcja rozpoczyna się 10 lat po finale gry Dragon Age: Początek i kilka miesięcy po Dragon Age II. Królestwo Ferelden nie zdążyło odzyskać pełni sił po inwazji Mrocznych Pomiotów (Pladze), będącej głównym tematem „jedynki”, a imperium Orlais uwikłane jest w wojnę domową. Na całym kontynencie trwa konflikt Templariuszy z magami. Pośród tego zamieszania dochodzi do rozdarcia granicy pomiędzy światem śmiertelników a równoległym wymiarem – Pustką – doprowadzając do inwazji demonów. Temu nowemu zagrożeniu czoła stawia niezależna politycznie Inkwizycja.

 

W Dragon Age Inkwizycja Gracz wciela się w przywódcę owej organizacji, a jego zadaniem jest odkrycie tożsamości osoby odpowiedzialnej za sprowadzenie potworów do świata żywych oraz zgromadzenie dostatecznej potęgi, by powstrzymać inwazję. Tworząc postać głównego bohatera, da się zdecydować nie tylko o jego klasie (wojownik, łotrzyk, mag) i płci, lecz także o imieniu, wyglądzie oraz rasie (człowiek, elf, krasnolud i nowość w serii: qunari). Wypowiadane przez protagonistę kwestie zostały w pełni udźwiękowione.

Dragon Age Inkwizycja - graczom.pl

Dragon Age Inkwizycja – graczom.pl

 

– Zbliżająca się premiera gry Dragon Age Inkwizycja to wspaniała okazja, żeby pochwalić się przepięknym światem gry i zróżnicowanymi lokacjami.

Electronic Arts udostępniło nowy zwiastun gry Dragon Age Inkwizycja , na którym możemy podziwiać rozmaite lokacje.

Wioskę przy pełni księżyca, górskie szczyty, nad którymi pojawiła się ogromna dziura w niebie, strumień wśród ogołoconych z liści drzew, porośnięte lasami wzgórza, pustynie, twierdze i wiele więcej.

To właśnie do tych miejsc udamy się już za kilka dni, by stawić czoła rozmaitym stworom, ale też przeżywać chwile radości. By pokonać przeciwności losu, trzeba będzie jednak dobrze zaplanować walki.