Menu

Poradnik Metin2

 

Graj w Metin2

Pierwszą decyzją jaką przyjdzie nam podjąć po zalogowaniu będzie wybór królestwa.  Dobrze jest przy tym  pamiętać że wszystkie rasy nastawione są do siebie negatywnie, czyli są naszymi przeciwnikami.  Nie można utworzyć królestwa z graczami innej rasy. Utrudniona jest również rozmowa, gdyż każdy naród mówi w swoim specyficznym języku, jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zdobycie pierścienia języków, bądź nauczenie się mowy jakiej używają przeciwnicy.

 

Poradnik Metin2 - graczom.pl

Poradnik Metin2 – graczom.pl

Tworzymy postać: Poradnik Metin2

W grze dostępne są 4 klasy postaci. Są nimi: Wojownik, Sura, Ninja oraz Szaman. Każda z tych klas może się specjalizować w jednej z dwóch profesji . Następnie uzupełniamy nazwę  swojej postaci. Natomiast ze względu bezpieczeństwa nie należy podawać tam nazwy swojego konta. Wybieramy odpowiednią dla siebie postać, lub po prostu milszą dla oka i tworzymy swojego bohatera.

Rozpoczynamy rozgrywkę: Poradnik Metin2

Bez względu na to jakie królestwo wybraliśmy, zawsze pojawimy się przed pierwszym miastem. W ekwipunku znajdziemy miecz, który lepiej od razu założyć. Na początku przechadzamy się po mieście wykonując pierwsze dostępne misje.

Okno gry: Poradnik Metin2

W grze Metin2 grafika nie jest oszałamiająca, pewnie dlatego że to już dość leciwa produkcja, ale wciąż popularna. Okno gry trzyma się standardów w grach MMORPG więc opiszemy  tylko jej ważniejsze elementy. Pierwsze co rzuca nam się w oczy to dolny pasek z naszą energią. Przyjrzyj się bliżej jego elementom, żeby lepiej je poznać. Na pozór nic szczególnego, jednak po podstawowe elementy, z których podczas gry nie będziesz mógł spuścić wzroku. 3 paski pokazują kolejno:

  • Punkty Życia (PŻ)
  • Punkty Energii (PE)
  • Stamine (ST)

Punkty Życia tracimy w walce, regenerujemy je czerwonymi miksturami. Punkty Energii tracimy podczas używania umiejętności postaci (skilli), żeby zregenerować energię używamy niebieskich mikstur. Buteleczki z miksturami  możemy zakupić u handlarza różnorodności.

Obok  pasków zdrowia oraz energii mamy możemy zaobserwować 4 kule. Symbolizują one ilość doświadczenia jakie potrzebujemy do zdobycia poziomu. Jedna kula to 25% doświadczenia. Po wypełnieniu całej kulki otrzymujemy jeden punkt statusu postaci. Po wypełnieniu wszystkich kul przechodzimy na wyższy poziom oraz otrzym

ujemy jeden punkt umiejętności. Następnym elementem w dolnym pasku są skróty umiejętności. Pozwalają one używać skilli lub przedmiotów jednym z wybranych klawiszy. Wystarczy przeciągnąć ikonę na wolny slot. Dwie graniczne ikony to konfiguracja przycisków myszy. Możemy ustawić jedną z wielu opcji np. automatyczny atak bądź obracanie kamery.

Kolejnym elementem jest minimapa, a niektórych momentach gry wręcz nie poradzilibyśmy sobie bez niej. Pokazuje ona wrogów w zasięgu pola widzenia (kolor czerwony), przeciwników (kolor fioletowy), innych graczy (kolor żółty) oraz NPC (kolor zielony). Kolorem niebieskim zaznaczone są przejścia pomiędzy lokacjami. W niektórych miejscach Minimapa jest niedostępna (Lochy Małp), a w niektórych zastępuje standardową Mapę.