Menu

Imperia Online

Imperia Online

Jest to jedna z najstarszych gier, a przez niektórych zaliczaną nawet do klasyków  strategią o charakterze MMO, która już od wielu lat nie pozwala tysiącom graczy na całym świecie odejść od swoich komputerów. Zaczynając od niewielkiej osady, znajdującej się w naszej prowincji, którą wciąż ulepszając możemy rozbudować do wielkości ogromnego zamku. Podziwiając przy tym jak drewniane budynki wraz z rozwojem wioski, przeistaczają się w monumentalne kamienne budowle. Razem z postępem nowe budynki umożliwiają nam dostęp do nowych funkcji rozgrywki. Tylko od ciebie będzie zależało czy twoja osada urośnie do rangi imperium militarnego czy gospodarczego, a zależne to wszystko będzie od tego, jaką drogę rozwoju technologicznego obierzesz. Zawarte  sojusze umożliwią rozrost prowincji do rozmiarów państwa.

 

Rozgrywka w Imperia Online

Niezależnie od tego czy jesteśmy w sieci czy też nie, w świecie gry Imperia Online non stop się coś dzieje, ani na sekundę nie ustaje produkcja surowców, ulepszanie budynków, czy choćby opracowywanie nowych technologi, a co z tym związane, również i działalność wroga, co pod naszą nieobecność może nam przysporzyć sporo kłopotów. Dlatego tak ważnym aspektem gry jest ciągły rozwój i wzrost liczebności posiadanej armii.  Wszystkie te czynniki są ze sobą ściśle powiązane, bo nie zdołamy utrzymać licznego wojska bez stabilnej i silnej gospodarki naszego państwa, a dobrze prosperującego gospodarczo państwa nie obronimy bez licznego wojska i mądrze zawartych sojuszy. Obrana przez nas strategia na pewno będzie miała też wpływ na zachowanie i ścieżki rozwoju innych graczy, o czym nie możemy nigdy zapominać.

Dark Era PL

Kilka słów o jednostkach

W Imperia Online mamy do dyspozycji około kilkunastu rodzajów jednostek. Zaczynając od piechoty, po przez łuczników, kawalerię, a na ciężkich machinach oblężniczych kończąc. Każda z jednostek posiada unikalne dla siebie statystyki, które określają jej słabe oraz mocne strony. Do statystyk zaliczane są siła ataku i plądrowania, szybkość czy punkty życia. Ponadto każdą jednostkę charakteryzują niepowtarzalne zdolności, które odpowiednio zestawione w naszej armii niejednokrotnie zaważą nad losem bitwy.