Menu

Poradnik Diablo 3

 Poradnik Diablo 3

– Poradnik Diablo 3 sterowanie PC:

W wersji na komputery osobiste całe sterowanie może odbywać się przy pomocy myszki. Aby przesunąć bohatera wystarczy wskazać kursorem punkt na ekranie i nacisnąć lewy przycisk myszy. Jeśli go przytrzymamy i będziemy przemieszczać kursor, to postać cały czas będzie się za nim poruszać. Lewy przycisk myszy służy również do otwierania wszelkiego rodzaju bram, drzwi czy prowadzenia rozmów z napotkanymi osobami.

Identycznie wygląda to w przypadku atakowania wrogów. Wystarczy najechać na przeciwnika kursorem i wcisnąć oraz przytrzymać lewy przycisk myszy, aby nasza postać zaczęła wyprowadzać ataki. Prawy przycisk myszy służy z kolei do wyprowadzania ataków specjalnych.

Wszelkiego rodzaju funkcje i opcje również można obsługiwać korzystając z myszy i ikon interfejsu (więcej na jego temat znajdziesz w dziale Interfejs). Z drugiej strony można również opanować skróty klawiaturowe, które ułatwią ci nawigację po różnych zakładkach. Poniżej znajduje się podstawowa klawiszologia w wersji na PC:

 • Lewy przycisk myszy – ruch, atak i interakcja
 • Prawy przycisk myszy – atak specjalny
 • Esc – otworzenie menu
 • 1-4 – cyfry aktywujące różne typy umiejętności
 • Q – wypicie mikstury zdrowia
 • T – wywołanie portalu miejskiego
 • S – menu umiejętności
 • I – menu ekwipunku
 • J – wyświetlenie zadań i dziennika
 • Y – menu osiągnięć
 • F – ekran kompana
 • M – włączenie dużej mapy

– Poradnik Diablo 3 Sterowanie na konsolach ps3 i x360

Na konsolach sterujesz postacią korzystając z lewej gałki analogowej. Lekkie wychylenie wprawia postać w marsz, mocniejsze w bieg. Dodatkową umiejętnością na związaną z konsolami jest możliwość wykonywania uników. Aby skorzystać z tej opcji wystarczy przesunąć prawą gałkę analogową. Jeśli natomiast chcesz wejść w interakcję z obiektami lub porozmawiać z osobami, to wciśnij A (X360) lub X (PS3). Poniżej znajdują się schematy sterowania w wersji na X360 i PS3.

Sterowanie X360

jpg

Sterowanie ps3

Poradnik Diablo 3 - graczom.pl

Poradnik Diablo 3 – graczom.pl

-Jak odnawiać zdrowie i podnieść jego poziom?

Poziom zdrowia jest symbolizowany przez czerwoną kulę w lewym dolnym narożniku ekranu (PC) lub przez poziomy pasek (X360, PS3). Punkty życia tracimy w wyniku obrażeń zadawanych nam przez wrogów. Istnieje kilka sposobów, aby zregenerować swoje siły:

 • Kule zdrowia – to specjalne, czerwone kule, które wypadają z przeciwników. Im potężniejszy wróg, tym większa szansa, że wyleci z niego kula zdrowia. Aby się nią uleczyć po prostu wejdź na nią, a bohater podniesie ją automatycznie, tak jak dzieje się to ze złotem. Kule zdrowia odnawiają część punktów życia bohaterowi oraz towarzyszącemu mu kompanowi. Nie można ich zbierać do ekwipunku.

Prawdopodobieństwo, że jakiś wróg upuści kulę zdrowia można oszacować na podstawie jego paska życia, znajdującego się w górnej części ekranu. U czempionów i potężniejszych wrogów na obrzeżach znajdują się małe trójkąty (u normalnych wrogów całe paski są płaskie). To właśnie miejsca, w których jest pewne prawdopodobieństwo (u czempionów 50 procent, u unikalnych wrogów 60 procent), że właśnie w tym momencie z wroga wyleci kula zdrowia.

 • Eliksiry – charakterystyczne buteleczki z czerwonym płynem. Możesz je znaleźć po zmarłych wrogach lub zakupić u handlarzy w miastach. W przeciwieństwie do kul zdrowia możesz przenosić dużą ich liczbę w ekwipunku oraz używać w dowolnym momencie. Pamiętaj jednak, że po wypiciu eliksiru musisz odczekać pewien czas, aż będziesz mógł skorzystać z kolejnego. O tym kiedy to nastąpi poinformuje się ikona naładowania eliksiru znajdująca się na pasku interfejsu. Zauważ też, że eliksiry przywracają różną ilość punktów życia – te w późniejszych rozdziałach regenerują ich znacznie więcej niż te w pierwszych.
 • Studnie – w niektórych lokacjach znajdziesz uzdrawiające studnie, wypełnione czerwonym płynem. Skorzystanie z nich natychmiast przywróci ci całe zdrowie. Należy jednak pamiętać, że aby ponownie skorzystać z takiej studni trzeba odczekać trochę czasu.
 • Kompanii – niektórzy nasi towarzysze (np. Templariusz) dysponują specjalnymi zdolnościami, przy pomocy których mogą leczyć nasze rany.
 • Specjalne przedmioty i zdolności – niektóre bronie, zbroje lub umiejętności pozwalają regenerować zdrowie w trakcie bitwy. Pewne rodzaje oręża przywracają na przykład 20 punktów życia za każde trafienie we wroga. Informacje takie znajdziesz w opisach poszczególnych przedmiotów.

Gdy poziom zdrowia niebezpiecznie się obniży ekran zacznie pulsować na czerwono. Trzeba wtedy szybko zregenerować punkty życia lub uciec z pola walki i na spokojnie odnowić energię. Poziom zdrowia podnosi się automatycznie wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczenia (jest związany ze współczynnikiem witalności). Możesz jednak je zwiększyć także poprzez korzystanie ze specjalnych przedmiotów podnoszących liczbę punktów życia.