Menu

Poradnik Minecraft – graczom.pl

Poradnik Minecraft na graczom.pl został napisany z myślą o początkujących graczach, żeby każdy początkujący miał szanse odnaleźć się w wirtualnym świecie gry Minecraft.

Jeśli jeszcze nie posiadasz gry Minecraft możesz ją pobrać Tutaj lub klickając w jedno ze zdjęć. Aby rozpocząć nową przygodę na serwerach gry minecraft, wybierz w menu głównym opcje Singleplayer i stwórz nowy świat. Po chwili wczytywania potrzebnych plików  i zapisywania znajdziesz się na specjalnej mapie. Zauważyć można, że  z początku nie posiadasz nic w swoim ekwipunku. Żeby sprawnie rozpocząć swoją przygodę w świecie minecraft, potrzebujesz materiałów. Podstawowym materiałem w grze jest drewno. Musisz więc rozejrzeć się po okolicy, w poszukiwaniu lasu bądź drzew.

 

Poradnik Minecraft - graczom.pl

Poradnik Minecraft – graczom.pl

 

– Poszukiwanie i zdobywanie materiałów
Istnieją różne sposoby na rozbudowanie swoich budowli. Ten poradnik minecraft na graczom.pl skupi się głównie wokół budowania schronień wewnątrz skał. Do takiego budowania przeważnie potrzeba 2 drewniane kilofy i jedna łopata. Żeby wykonać te przedmioty potrzebujemy: 3 kawałki drewna (1 kilof = 3 deski + 2 patyki, 2 kilofy = 6 desek + 4 patyki, łopata = jedna deska + 2 patyki, łącznie 7 desek + 6 patyków, 6 patyków = 4 deski, łącznie 11 desek = ~ 3 kawałki drewna). Trzeba jednak wziąć poprawkę – do jakiegokolwiek craftowania potrzebujemy stołu craftingowego , który składa się z 4 desek. 4 deski to z kolei kolejny jeden kawałek drewna. Aby więc przeżyć pierwszą noc potrzeba minimalnie 4 kawałków drewna. Warto jednak zebrać od 5 do nawet 10 kawałków.

Poradnik Minecraft – graczom.pl

– Ustalenie kierunków świata i pory dnia
Kiedy już zdobędziesz materiały, należy ustalić kierunki świata oraz porę dnia. Aby tego dokonać należy sprawdzić gdzie znajduję się słońce i odczekać 5-10 sekund, następnie sprawdzić w którą stronę się porusza i gdzie się znajduje. Słońce porusza się na Zachód, naprzeciwko jest wschód, na lewo od zachodu znajduję się południe, a na prawo od zachodu jest północ. Chmury również mogą powiedzieć nam gdzie jest zachód ponieważ zawsze poruszają się w tym kierunku.

 

 

Poradnik Minecraft - graczom.pl

Poradnik Minecraft – graczom.pl

 

– Rozpoznanie
Po zdobyciu materiałów warto porozglądać się po okolicy w celu zdobycia ważnych dla nas informacji jakimi są: odnalezienie zasobów węgla w świecie gry minecraft, miejsca nadającego się do zbudowania schronienia, źródła wody oraz pobliskie bory i lasy które są źródłem niezbędnego drewna. Należy pamiętać aby szukać takich miejsc jak najbliżej naszego respawnu(tam gdzie się pojawiamy) ponieważ w przypadku śmierci nie będziemy musieli tracić czasu na niepotrzebne spacery. Po zdobyciu potrzebnych nam informacji, należy wrócić do miejsca gdzie chcieliśmy budować swój dom i rozpocząć kopanie. Do przekopywania się przez warstwę ziemi najlepiej używać jest gołych rąk, lecz w momencie dokopania się do warstwy skał należy utworzyć stół warsztatowy i utworzyć kilof drewniany.

Drzwi wejściowe muszą mieć rozmiary 1x1x2 (w systemie szer. x długość x wysokość), natomiast pomieszczenie w początkowej fazie gry nie musi mieć więcej niż 3x3x2.

Jeśli nie udało się graczowi znaleść węgiel przed nocą, można w piecu przepalić drewno (nieprzerobione) przez co uzyskamy węgiel drzewny którym można zrobić pochodnie albo przepalić itemy w piecu.